نماد سایت وبلاگ عطر شناسی | پالیز مارکت

اشتباهات خانم ها در عطر زدن

اشتباهات عطر زدن

5 اشتباهی که اکثر خانم ها در هنگام عطر زدن و خرید آن مرتکب می شوند :

شاید برای بسیاری از کسانی که به صورت مداوم به خود عطر می زنند ، استفاده از این ماده کاری بسیار پیش پا افتاده باشد . با اینکه عطر زدن آسان است و با چند اسپری انجام می شود اما خوب عطر زدن و استفاده بهینه از آن کمی به مهارت و ظرافت نیاز دارد . خیلی جالب است که بدانید که در جوامع مختلف افرادی که معتقدند که علاقه مندی بسیاری به مدل ها مختلف عطر دارند ، حتی از روش های اصولی عطر زدن مطلع نیستند و این عمل به نسبتا ساده را به بدترین شیوه ممکن انجام می دهند .

به عنوان مثال آیا می دانستید که نحوه استفاده از هر عطر برای انواع مراسمات می تواند متفاوت باشد .

فرانسیس کورکدجیان عطر ساز ارمنی- فرانسوی که برنده جوایز معتبر نیز در این صنعت شده است می گوید که معمولا اشخاص گمان می کنند که هرچقدر عطر گران قیمت تری خریداری کنند ، افراد بیشتری باید جذب رایحه عطر آنها شوند این در حالی است که بدون توجه به محل و نحوه استفاده از عطر به هیچ وجه نمی توان نتیجه خوبی از مصرف این عطر بدست آورد .
در اینجا پنج اشتباه رایج زنان در هنگام خرید عطر و نحوه استفاده از آن را برای شما بیان خواهیم کرد و همچنین به ارائه راهکارهایی جهت رفع این اشتباهات می پردازیم .

اولین اشتباه عطر زدن : محل پاشش عطر را مالش ندهید و فقط به اسپری نمودن اکتفا کنید .

کورکدجیان می گوید که عادت مالش سریع قسمت هایی از بدن که عطر را بر روی آن می زنیم به صورت ناخودآگاه بر کیفیت و رایحه عطر تاثیرات بدی خواهد گذاشت . این کارشناس مشهور در ادامه توضیحات خود به این موضوع اشاره می کند که مالش دادن هر نقطه از بدن با اصطکاک و تولید گرما همراه است ، این گرما می تواند آنزیم ها و ترکیبات موجود در عطر و پوست بدن را فعال کرده و نوع رایحه عطر را تغییر داده و میزان ماندگاری را آن نیز کم کند . به طور معمول گرما بیشترین تاثیر را بر نت های بالایی و میانی عطر داشته باشد . کورکدجیان بیان می کند که برای حفظ یکپارچگی رایحه عطر مصرفی و همچنین اطمینان حاصل نمودن از حداکثر ماندگاری عطر بر روی پوست ، باید عطر را بر روی مچ دست اسپری کرد و تا مدت کافی به مایع عطر اجازه داده شود که کاملا خشک شده و درون پوست فرو برود .

دومین اشتباه عطر زدن : عدم توجه درست به محیط ذخیره سازی عطر می باشد .


وقتی سخن از نحوه نگهداری عطر به میان می آید ، به طور میانگین مردم آگاهی چندانی درباره این موضوع ندارند .
بهتر است بدانید که عطر به مانند یک موجود کاملا زنده است و به تغییرات محیطی بسیار حساس می باشد . متخصص های بزرگ دنیا در این صنعت می گویند که اگر این مورد به درستی انجام نشود حتی رایحه بهترین عطرهای دنیا نیز پس از مدتی دچار تغییرات نامطبوعی می شوند که این خود اهمیت این مورد را به واضحی نشان می دهد . اشعه ماورا بنفش ، گرما ، نور مستقیم ، رطوبت ، سرما زیاد و نفوذ هوا به درون ظرف عطر از مهم ترین عوامل تخریب رایحه عطر می باشند . در مصاحبه دیگری که با کوردکدجیان صورت گرفته است ، او می گوید که تعجب می کنم از اینکه مردم انواع نوشیدنی ها خود را در معرض مستقیم آفتاب قرار نمی دهند اما به محل نگهداری عطر ها توجه نمی کنند و مثلا آنها را در خودرو خود نگهداری می نمایند.

سومین اشتباه : مردان و زنان به نوع بسته بندی عطر ادکلن توجه نمی کنند !

برخی از سازنده های مشهور حرفه عطرسازی معمولا بهترین عطرهای خود را در بسته بندی های کوچک عرضه می کنند . آنها بر این باورند که هرچه یک مایع معطر گران باشد باید سریع تر مصرف شود . چون که به هرحال با وجود در نظر داشتن تمام تدابیر لازم باز هم امکان تخریب عطر وجود دارد .به طور مثال نگه داشتن طولانی مدت یک بطری نیمه پر عطر در قفسه کمد ها ، به اکسیژن که دشمن طبیعی عطر می باشد این امکان را می دهد که با مولکول های عطر واکنش های هر چند آرام داشته باشند و کم کم نوع بوی عطر را تغییر دهد . به خاطر همین دلایل و همچنین راحتی استفاده و حمل و نقل ، بسیاری از شرکت های عطر سازی در حال حاضر به تولید محصولات خود در بسته بندی های کوچک علاقه بیشتری دارند .

چهارمین اشتباه : انتخاب رایحه نامناسب توسط زنان و مردان

اینکه گفته می شود که عطرهای گران قیمت بهترین رایحه عطر و ادکلن را دارند و باید تنها از عطرهای طبیعی استفاده کرد ، همیشه درست نیست . کورکدجیان یادآور می شود که در این روزها بسیاری از نت های معروف همچون مشک که قبلا از حیوانات گرفته می شد و اکنون دیگر به صورت طبیعی در دسترس نیست را عطرسازان به شکل مصنوعی تولید کرده اند . او می گوید که اکثر مردم استفاده از عطرهای طبیعی را ترجیح می دهند اما این امکان همیشه به دلایل مختلف وجود ندارد که تمام عطرها را از منابع طبیعی تهیه کرد . امروزه نظارت های شدید بر روند تولیدات شیمیایی مواد معطر توسط سازمان های بهداشتی در کشورهای پیشرفته صورت می پذیرد . پس بهتره که به جای نوع مواد سازنده عطر بیشتر به نوع رایحه مورد علاقه تان در هنگام خرید عطر توجه کنید .

پنچمین اشتباه : درست انتخاب نکردن محل عطر زدن توسط خانم ها و آقایان

به دلیل قیمت بالای بیشتر عطرهای اصل شما زنان و همچنین مردان باید بهترین محل پاشش عطر را انتخاب کنید . مثلا برخی از کارشناس های عطر معتقدند که به جهت حفظ رایحه عطر برای مدت زمان طولانی می توانید آن را بر روی نواحی نبض دارد بدن و مو های خود بپاشید .

 

تمام این اشتباهات تنها مختص بانوان نبوده و در مقایسه با زنان ، مردان کم تر این نکات را رعایت می کنند . برای اینکه لذت بیشتری از تک تک قطرات عطر خود ببرید ، باید این اشتباهات کوچک در مورد نحوه استفاده از عطر را اصلاح کنید .

 

خروج از نسخه موبایل