10 فایده شگفت انگیز استفاده از عطر

دلایل جالب و مهم استفاده از عطر

 

  • آیا در هنگام حضور در مراسمات مختلف از بوی بد بدنتان خجالت می کشید ؟
  • آیا دوست دارید در جلسات مهم کاری و خانوادگی جذاب به نظر برسید ولی فکر می کنید استفاده از عطر نمی تواند راهگشایی مناسب برای رسیدن به این هدف باشد ؟

اگر پاسخ شما برای این دو سوال مثبت باشد ، نشان دهنده این است که شما به دنیا عطر و رایحه ها علاقه مند هستید اما هنوز تا حدود کمی از مزایای شگفت انگیز استفاده از عطر و ادکلن و در کل رایحه های مطبوع آگاهی دارید .
جهان پر تنوع عطر و ادکلن ها ، جذابیت بسیاری زیادی برای افراد علاقه مند به دنیای مد و زیبایی دارد . امروز عطر ها ، دئودورانت ها و سایر موادل آرایشی و بهداشتی از محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم برخوردار هستند . اگرچه استفاده از عطر در زمان های بسیار دور نیز مرسوم بوده است اما میزان مصرف چنین مواد معطری در طی چند دهه گذشته به شدت افزایش پیدا کرده است .
در گذشته اصلی ترین دلیل استفاده افراد از عطر ، خوشبو شدن بوده است . البته هنوز هم از میزان اهمیت این موضوع کاسته نشده است اما آیا می دانید که عطر زدن چندین مزایای دیگر نیز دارد ؟

اگر بخواهیم اشاره کوتاهی به این مزایای کنیم می توانیم به تقویت روحیه مردم در شرایط نامطلوب ، کاهش میزان استرس و درمان بی خوابی اشاره کنیم .
اگر دوست دارید از فواید استفاده از عطر به طور کامل تری آگاهی پیدا کنید ، ادامه مطلب را با دقت بیشتر بخوانید .

 

در پالیز مارکت بخوانید : بهترین روش انتخاب عطر و ادکلن مردانه

معرفی 10 خاصیت شگفت انگیزی استفاده از رایحه های مختلف و معطر :

1-خوشبو شدن :

خوشبو شدن با استفاده از عطر

خب دوستان ، فکر کنم همگی از این موضوع آگاه هستید که چرا یک عطر خوب می تواند تا حدود زیادی بوی نامطبوع بدن را پوشش دهد و حتی منجر به محو شدن کامل چنین بو هایی شود . زندگی شهر نشینی ، شرایط خاص خودش را دارد . کمبود وقت ، پر تنش بودن کارها و مسائلی از این قبیل باعث می شود که افراد نتوانند هر روز به طور منظم استحمام روزانه را داشته باشند . به جز این در اثر فعالیت زیاد مردم به خصوص در فصول گرما ، حتی گاهی اوقات دوش گرفتن نیز به دلیل تعریق زیاد بدن ، فایده چندانی ندارد . اما با این وجود استفاده از عطر به شما کمک می کند که بوی نامطبوع بدن خود را از بین ببرید و از اینکه در طول روز یک رایحه خوبی داشته باشید ، اطمینان حاصل کنید .

2- عطر زدن حال و هوای شما را بهتر می کند :
یکی از اصلی ترین مزایای استفاده از عطر همانگونه که اشاره کردم ، تقویت روحیه و حفظ شادابی انسان است .
بی شک عطر زدن به بالا بردن روحیه شما حتی در شرایط سخت نیز کمک می کند . هر شخصی می تواند با انتخاب یک عطر مناسب ، شدت اثر بخشی، این فایده استفاده از رایحه ها را دوچندان کنند . تیپ شخصیتی شما هر نوعی که باشد ، با کمی دقت می توانید به انبوهی از عطر های فوق العاده دست پیدا کنید . متناسب بودن بوی عطر انتخابی شما با شخصیت و علاقه ای که دارید ، سبب می شود با چند اسپری عطر حتی در بدترین شرایط نیز حس و حال بهتری را تجربه کنید .
جالب است بدانید ، این فایده عطر ها به حدی کارگشا است که حتی بسیاری از روانشناسان برای رسیدن به همین هدف ، به افراد توصیه می کنند که حتما برای خود عطر یا ادکلنی را تهیه کنند .

3. عطر می تواند باعث افزایش اعتماد به نفش اشخاص شود :
درست به مانند پوشیدن و انتخاب یک لباس زیبا ، یک عطر خوب نیز می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس شما گردد . اگر عادت ندارید که زیاد از ادکلن و سایر مواد معطر مثل ادو پرفیوم ها ، ادو تویلت ها و … استفاده کنید و شغل پر استرسی نیز دارید ، به شما پیشنهاد می کنم حتی برای چند روزی هم که شده ، اقدام به تهیه و استفاده از یک عطر با کیفیت و مناسب کنید . به شما این تضمین را می دهم که تغییر را حس خواهید کرد .

4. با مصرف عطر ، جذابیت خود را افزایش دهید :

حس بویایی یکی از مهم ترین حواس پنجگانه انسان ها می باشد . اگر دوست دارید که هیشه خاص و جذاب به نظر برسید ، با یک تکنیک ساده به نام استفاده از عطر خوشبو و مناسب می توانید به این هدف به سادگی دست پیدا کنید . عطر ها سرشار از مواد تحریک کننده مغز هستند و در صورت استفاده صحیح از آنها ، به سادگی سبب ایجاد علاقه در دیگران نسبت به شما خواهند شد .

5. مواد معطر ، بهترین تقویت کننده میل جنسی هستند :

دانشمندان و محققان در طی تحقیقات مختلف توانسته اند این قضیه را به اثبات برسانند . عطر ها از مواد فرار و خوشبویی تشکیل می شوند که بسیار بر مغز اثر گذار می باشند . اثبات این موضوع به روشنی نشان می دهد که چرا اصلا انسان ها در هنگام دریافت یک بوی خوب ، احساس بهتری پیدا می کنند .
6. با عطر زدن به حفظ سلامت روح و جسم تان کمک کنید :
اگر بخواهیم به صورت علمی در این باره صبحت کنم ، باید بیان کنم که به شخصه نتوانستم مدرک علمی و معتبری را مبنی بر اثر بخش بودن مستقیم استفاده از عطر بر حفظ سلامت انسان ها را پیدا کنم . اما به هر حال چیزی که مشخص است این است که رایحه های خوش می تواند به تقویت روحیه و سپس به کاهش نگرانی و مسائل استرس آور کمک کند و آنها را تا حدود زیادی از بین ببرد . به نظر من همین موضوع به صورت غیر مستقیم ، باعث بهبود وضعیت جسمانی و روحی انسان ها خواهد شد .

 

اگر به مایل به شناخت انواع رایحه عطر ها هستید ، بهتره خواندن این مطلب را از دست ندهید .

7. یادآوری خاطرات مختلف :
عطر ها همچنین می توانند محرک های خوبی برای بازگردانی خاطرات فراموش شده به حافظه شما باشند . شاید همین که همه ما به صورت غیر عادی و از روی غریزه به بوی پدر و مادر یا فرزندان مان علاقه هستیم به خاطر چنین مبحثی هست . دانشمندان در یک تحقیق از چند دختر پرسیدن که چه تعداد از شما دختران دقیقا از عطری که مادرانتان استفاده می کنند ، به خودتان می زنید ؟

بیش از 80 درصد این افراد بیان کردند که به رایحه عطر مادرنشان بیشتر از سایر رایحه ها علاقه مند هستند .
احتمالا برای شما بار ها پیش آمده است که به صورت ناخودآگاه در هنگام استشمام یک بوی خاص به یاد خاطراتی حتی فراموش شده می افتید . این همان معجزه و خاصیت یادآوری خاطرات توسط رایحه های مختلف می باشد . من فکر می کنم ، حداقل برای همین موضوع هم که شده باشد ، همگی ما باید به استفاده از عطر ها بیشتر علاقه نشان بدهیم .
هربار که مسافرت می روید ، عطرهای جدید را خریداری کرده و از آن استفاده کنید . این عطر ها به نوعی به ثبت لحظات در حافظه شما کمک زیادی می کنند .

8. رایحه درمانی یا آروماتراپی :

فواید استفاده از عطر

عطر ها به طور کلی فواید آرام بخشی و خواص درمانی متعددی دارند . رایحه مرکبات ، گل ، ادویه ها و بسیاری دیگر از منابع مورد استفاده در صنعت عطرسازی به آرامش ذهن و بدن کمک می کنند . صد ها سال است که بشر با استفاده از روغن های معطر ، به درمان و کنترل استرس و نگرانی ها شدید پرداخته و امروز نیز از این روش موثر تحت عنوان آروماتراپی یاد می کنند .

9. با استفاده از عطر بی خوابی را درمان کنید :
یکی از مهم ترین فواید و اثرات درمانی عطر این است که در صورت استفاده صحیح سبب می شود که شب ها راحت تر بخوابید . عطر هایی که حاوی روغن های اساسی خاصی هستند ، می توانند به شما در افزایش آرامش و لذت بردن بیشتر از خواب عمیق ، کمک زیادی کنند .

10. کاهش سردرد با مصرف عطر و استشمام رایحه های مطبوع :

این مورد شاید برای برخی افراد که بعضی مواد معطر حساسیت داشته باشند ، کمی تعجب آور به نظر برسد . اما کاهش و یا درمان سردرد نیز یکی دیگر از فواید استفاده از عطر و روغن های معطر گیاهی می باشد . البته برای اطمینان یافتن بیشتر در مورد این نکات و موثر بودن آن برای بدن شما ، می بایست حتما با پزشک متخصص در مورد چنین مسائلی مشورت کنید .

پس از دانستن این موارد ، دفعه بعدی که عطر می زنید ، به یاد داشته باشید که به جز درک یک بوی خوش ، استفاده از عطر فواید مهم دیگری نیز دارد . اگر مزایای دیگر از این مواد معطر و فوق العاده می دانید، آنها را با ما به اشتراک بگذارید . در بخش انتهایی مقاله نظر بدهید . هم من و هم سایر مخاطبان سایت دوست داریم بیشتر از شما درباره تجربیاتی که در این زمینه داشتید ، بشنویم .

 

منبع

نوشته قبلی
نوشته بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *